MiniRecenze - Hvězdy nám nepřály

12. srpna 2014 v 21:05 | Anika Rodriguez |  Minirecenze
Kniha: Hvězdy nám nepřály | The Fault in Our Stars
Spisovatel: John Green
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba: Hardback
Počet stran: 240CcZmj.png
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, který trpěl stejnou chorobou a jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na těžkou chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vypravěčskému talentu vyznívá velmi působivě.Já většinou romantické knihy nečtu, protože ve všech vidím hrozné kliše, ale po tom, co jsem téměř na všech knižních webech viděla tento titul, neodolala jsem a dala šanci romantické knize se smutkem na listech. A jak to nakonec dopadlo?

"Jak se cítíš?" zeptal se Patrik
"Skvěle" usmál se koutkem úst August "Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kamaráde."

Na těchto 240 stránkách nenajdete dystopický román, ale najdete příběh plný romantiky, Untitled | via Tumblrsmutku, ale i radosti z maličkostí. Celý ten příběh vás seznámí s city vážně nemocných lidí s rakovinou. Hazel i Gas jsou postavy, které jakoby byly napsány z vlastních zkušeností a autor jim vdechl život. Hned na začátku vás překvapí vyspělost obou dvou a to je důkaz jejich smyslu pro přežití. I přes to, že John Green je muž, má velice procítěné myšlení a jeho myšlenky jsou důkazem zdravého rozumu.
Kniha vás uvede do světa injekčních stříkaček, kapaček a jiných lékařských pomůcek. I když je Hazel smrtelně nemocná dokáže cítit lásku, což je asi to nejkouzelnější na celé knize. Není kapitola, kdy by jste se na chvíli nepozastavili a nazamysleli by jste se nad průtokem informací a emocí.
V ději je náznak převeliké lásky Gase k Hazel, kdy jí i s její matkou dopraví do Amsterdamu k jejímu oblíbeněmu spisovateli. Hned co se děj přehoupl, zapřemýšlela jsem se nad vztahem matky s Hazel. V každé jiné knize jsou rodiče přehlíženi, ale "Hvězdy nám nepřály" se tím od ostatních liší. Hazeliny rodiče se skoro stávají jednou z hlavních postav!
TFIOS <3
No a nakonec je tu jedna část, kterou má každý kniha a tou částí je konec. Poslední pár stránek knihy můžete doslova probrečet, protože ty řádky a ten text je napsán realisticky. Když dočtete celou knihu nechce se vám věřit, že autorem celého tohodle strhujícího a smutného příběhu je muž.Není to o šestnáctileté partě kamarádů, co musí zachránit sami sebe jinak zemřou, není to o hrdiné dívce, která je mnohdy silnější než samotný muž. Je to o pravdě, která je někdy krutá, ale víte co? Je to realita!
V jeden okamžik se snažíte, aby se všechno změnilo a celý příběh byl jinak, ale na druhou stranu jste rádi, že to takhle skončilo, protože to mohlo dopadnout hůře...
Nemohu jinak než tuto knihu nezařadit mezi mé nejoblíbenější. S porovnáním filmu je kniha to nejsmutnější, co jsem kdy četla. Doporučuji ji všem, co mají rádí životní příběhy, romantiku, ale i smutné story...

Závěr: Pro knižní blogery by tohle měla být jasná volba, protože po přečtení knihy nebudete spát. Jediná romantická kniha, kterou jsem četla a nezklamala mě!
-10/10-


QqvLS.png
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 15. srpna 2014 v 17:59 | Reagovat

tuhle knihu jsem četla a jsem moc ráda, že jsem ji četla... dívám se teď na svět trochu jinak... viděla jsem i film a také se mi moc líbil :-) je to opravdu úžasná kniha :-)

2 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 15. srpna 2014 v 20:54 | Reagovat

[1]: Je hezké, když kniha dokáže změnit člověka :)

3 Kulzefe Kulzefe | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 6:50 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings discomfort, pulls. to Carry trip doctor cannot be. Seal under the muscle cavity may become dangerous disease. However more often it is consequences excessive use antiperspirants with aluminum, violation conditions personal hygiene, excessive sweating. Inflammation triggers a close blouse, alien razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/>http://armpit.info/</a>  
Pain under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the ulcer that should cut, next drink medications. First cost ointments, antibacterial drugs. When the process is started, need surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama