Knižní řetězovka #2

12. srpna 2014 v 8:00 | Anika Rodriguez
Tak druhá část tohoto projektu je tu dříve než jsem očekávala.
Knižní řetězovka
jI6zt.jpg


Buenos dias, tak nakonec mi to vyšlo nádherně a dalšího partu se dočkáte hned dnes.. :) Tak snad se opět zabavíte na pár minut.

19. Ve kterém jazyce čteš nejraději?
Rozhodně v češtině, protože je to můj rodný jazyk a zvládám ho natolik dobře, abych četla bez přestávky. Ovšem párkrát jsem zkoušela Darrena Shana v originále a celkem to šlo, ale nebylo to ono.

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Musí mít něco z typických fantasy. Je mi jedno jestli to budou obři, upíři nebo vlkodlaci. Další co musí mít je humor a trocha ironie. Stačí mi akční, fantasy či sci-fi kniha přes 300 stránek . To mi stačí..

21. Co musí kniha obsahovat, abys ji doporučila dál?
Musí mě prostě zaujmout. Například takový Darren Shan. Zamilovala jsem se do něj a zaujmul mě natolik, abych ho mohla doporučit dalším X lidem ze třídy, kterým je to stejně asi jedno, protože buď nečtou nebo čtou jiné žánry než já. Na druhou stranu [GAME] je hezká kriminální kniha, ale nezaujala mě natolik, abych běhala sem a tam a všem jí vrážela pod nos.

22. Oblíbený žánr?
Fantasy mi přirostlo k srdci nejvíce. Vždy když se mi něco nedaří stačí se ponořit do fantasy knihy a duše knihy se téměř vymění s mou. Ovšem nepohrdnu ani typickými horory či z úplně jiného konce - romantikou.

23. Žánr, který čteš nejmíň (ale chtěla bys nejvíc)?
Chtěla bych si více kupovat detektivní knihy, protože když už si jednu takovou koupím, hrozně moc mě to baví. Většinu z nich mám přečtenou během pár hodin.

24. Nejvíc inspirativní kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Deník Anny Frank je podle mě hodně inspirativní kniha z doby světové války. Určitě ten příběh budete taky znát dříve nebo později.

25. Oblíbená svačinka ke čtení?
Možná medvídci, ale jak se znám i s nimi bych si zašpinila ty krásně čisté listy.

26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
Dá se říct, že já knihu vybírám jenom podle obálky, protože je tam název knihy, který dělá svoje a hlavně obrázek ( :D ) . Já vím, že se říká nesuď knihu podle obalu, ale někdy je ten obal fakt lepší než kniha.

27. Jak často souhlasíš s negativní kritikou?
Podle toho zda tu kritiku napíše už více blogerů nebo pouze jeden, který má na blogu pouze jednu či dvě recenze. V tom případě si ještě přečtu něco více o ní a pak se rozhodnu.

28. Co psaní negativních recenzí?
Já recenze píšu jen na knihy, které jsem si dobrovolně vybrala a líbí se mi. Je samozřejmé, že někdy se mi určitá scéna nelíbí tak je pro mě pár vět negativních, ale vesměs jsem ještě pořádně negativní recenzi nenapsala.

29. Kdybys mohla číst v cizím jazyce, který by sis vybrala?
Rozhodně Španělština. Ten jazyk je moc kouzelný a i velm jednoduchý. Proto bych si o vybrala. A jako bonus je jejich přízvuk, když to čte rodilý Španěl.

30. Největší knižní výzva?
Já tyto projekty neberu jako výzvy, ale pouze jako takový jiý seznam knih, které jsem stihla přečíst za dalý čas. Jsem ráda, když to výjde a já limit dodělám, ale nejsem nešťastná, když to nevýjde.

31. Největší knižní výzva, do které se stále bojíš jít?
Když to musím vzít jako výzvu v pravém smyslu. Bála bych se jít do takových 150..

32. Oblíbený básník?
Básník? Ou.. tak to vůbec netuším, protože já čtu básně jedině z blogů nikoliv z knih.

33. Kolik knih si obvykle půjčuješ v knihovně?
Tak v knihovně jsem hodně dlouho nebyla, ale mám v plánu tak zase někdy skočit. Knihovna je totiž zrovna v čase, kdy já mám hasiče a tak se mi to nějak propletlo. Ovšem když si vzpomenu na rok dozadu tak vždy tak 1-2. Raději si je kupuji. Přecejen je lepší je mít navždy než jen nachvíli.

34. Vrátila jsi knihu do knihovny bez toho, aby jsi ji přečetla?
Asi ne, protože si knihu prostě musím vybrat a když se mi výber podaří, přečtu ji.

35. Oblíbená knižní postava?
Je jich možná až moc, ale Darrena Shana zbožňuji spolu s Lartenem Hroozleym. Tris Prior, Percy Jackson a spousty dalších a každé knihy minimálně tři!

36. Oblíbený knižní záporák?
Já jsem taký temnofil, protože si v každé knize najdu záporáka, který se mi líbí. Ve většině případů to jsou upíři či vampýři( podle toho jakou knihu čtu), ale hystoricky nejoblíbenějším záporákem je pro mě Steve Leonard ze Ságy Darrena Shana. Líbí se mi na něm ten smysl pro odhodlání a odvaha.


QqvLS.png
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lily eN Lily eN | Web | 12. srpna 2014 v 8:33 | Reagovat

Fantasy jsem četla hlavně dřív. Teď už vůbec. Nějak mě opustil smysl pro nereálné věci.
Jinak Deník Anne Frankové jsem četla také. Ze začátku mi sice přišel trochu nudný, ale čím to pokračovalo, tím byl lepší.
Taky nevím, jak by se dala knížka nevybírat podle obalu...Protože to je první důvod, proč se na ni podívám. A taky, když se mi obal prostě nelíbí, tak do ní nejdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama