Knižní řetězovka #1

11. srpna 2014 v 11:43 | Anika Rodriguez
Pouštím se do nového jednočlánkového projektu s názvem "Knižní řetězovka", který jsem našla na blogu Lily En
jI6zt.jpg

Buenos dias, po hodně dlouhé době se pouštím do nového knižního projektu. Jak jste si asi přečetli jde o knižní řetězovku! Tento projekt je rozdělen do tří částí, které zřejmě po týdnu budete moc si přečíst :)

1. Oblíbená kniha z dětství
Já jsem jako malá moc nečetla, což teď mi vůbec nedělá problém. Neviděla jsem prostě v knihách nic zajímavého, ale kniha, kterou jsme četla hodně ráda, byla Beauty and the Beast. Krsáka a zvíře je pro mě ještě teď tak nádherná pohádka, kterou bych si ráda přečetla i teď. Líbil se mi ten příběh, který pro mě měl asi nějaké osobnější vzkazy...

2. Co právě čteš?
Právě vůbec nic, ale čekám, že si pro nějakou knihu skočím. Ovšem se těším na začátek školního roku, protože má vyjít poslední díl Ságy Lartena Hroozleyho, na který se hrozně moc těším.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Mám tam pár starých knih jako jsou další díly Stop Hrůzy, což jsou hororové knihy, tak přemýšlím, že si je opět přečtu.

4. Knižní zlozvyk?
Pořád si přerovnávám knihovničku. Je to takový zlozvyk, ale já přijdu domů a hned se jdu kouknout po oku zda se mi nějaká kniha nesesunula, a když se nudím jsem schipná to opět přerovnávat třeba třikrát dokola.

6. Máš čtečku e-knih?
Ne, nemám. Nevím k čemu by mi byla, když knihy mám raději jako ty, co si můžeš pevně uchopit a hrdě sebou nosit.

7. Preferuješ čtení jedné knihy, nebo více naráz?
Jedna kniha na čtení je pro mě akorát, protože když jich mám více někdy se ztrácím v postavách a pak hledám Bilba úplně někde jinde.

8. Změnily se tvoje čtenářské návyky od doby, kdy jsi začala blogovat?
Ano, změnili, protože když jsem začala blogovat ještě se starým blogem, knihy jsem moc nečetla. Jenže pak přišel velký zvrat a já jsem založila tento blog, který se u mě stal favoritním a po píár týdnech jsem svůj starý zrušila.

9. Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Tak zatím mám asi štěstí, protože si naštěstí vybírám jen knihy, které mě zaujmou. Takže v tomto roce jsem ještě nejhorší knihu nečetla.

10. Nejlepší kniha, kterou jsi tento rok přečetla?
Tak to je velice těžké, ale myslím si, že dám přednost Jeffu Lindseymu a jeho Delikátnímu Dexterovi, protože je to pravé krminálka pro mě. Ovšem když si to vezmu mého fantasy já musím dát hlas pro Ságu Lartena Hroozleyho, ale tyto jsou na stejném žebříčku. Nedokážu posoudit, která ze zmíněných je lepší.
11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Můj oblíbený žánr je sci-fi a fantasy ovšem teď hodně čtu dystopii a kriminálky. Nevím, jak často, ale když se nějaká kniha najde a líbí se mi, ráda si jí přečtu, i kdyby to byl třeba román.

12. Čteš někdy jednu knihu víckrát?
Vím, že se kniha nemá číst vícekrát, ale já nemůžu vydržet ani měsíc bez toho, abych si nepřečetla Madame Oktu a postupně celou Ságu Darrena Shana. Ráda si oživuji jeho začátky a vzpomínám na to, jak jsem to četla poprvé a skoro jsem pak nemohla usnout.

13. Dokážeš číst v autobuse?
Dokážu to, ale já moc autobusy nejezdím, protože mám školu hned kousek od domu a jinam jezdím autem. Takže jsem to ještě ani neměla moc času vyzkoušet. A ve vlaku čtu také.


14. Oblíbené místo na čtení?
Hmm.. asi doma v posteli, i když tam často večer usínám. Přes školní rok také hodně čtu ve škole a asi je to duper, protože neudělám tolik blbostí, když čtu o přestávkách a na nějaké lítání po chodbách a křičetí " I'm batman!" nemám moc náladu ani čas.

15. Zásady při půjčování knih?
Já zásady nemám, ale kdyby se jí něco stalo asi toho dotyčného zastřelím. Opravdu se ze mě stal na tohle maniak. Prostě nemám ráda potrhané obaly. Teď má můj kamrád vypujčený druhý díl Lartena Hroozleyho a tak jsem zvědavá, ale on je fajn. Myslím si, že mi s tím nic neudělá.

16. Děláš knihám somárské uši?
Ehm.. ne(?).


17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
Ne nepíšu, ale dělám si papírový záložky z takových těch nalepovacích papírků a mám tak napsané své oblíbené scény nebo ty, které jsou pro mě důležité. A pak si představte jak vypadá Madame Okta? Skoro na každé straně jeden papírek. :D

18. A do učebnice?
Do nich ano, ale ne naokraj. Rovnou přes celou stránku. A pak se divím, že to musím na konci roku celé gumovat. Já potřebuji velký poznámky, abych si je zapamatovala...


QqvLS.png
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Megi Megi | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 12:13 | Reagovat

Super článek. Moc zajímavý projekt. Líbí se mi tvé odpovědi. :-)

2 Em Zet Em Zet | Web | 11. srpna 2014 v 12:23 | Reagovat

Stopy hrůzy jsem také četla, když jsem byla mladší. Moje kamarádka je dokonce sbírala, měla jich okolo šedesáti. :D

3 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 11. srpna 2014 v 19:28 | Reagovat

[1]: Děkuji

[2]: Já jsem kdysi taky sbírala, ale  pak mě opadlo to nadšení z těch knih a sbírka zamrzla na 36 + -...  Alespoň nejsem sama, kdo tyto horůrky četl :D

4 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 13. srpna 2014 v 14:19 | Reagovat

Somárské uši jsou oslí uši ;)
jnak pěkné odpovědi, ale kde si přišla na to, že by se kniha neměla číst víckrát? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama