Write challange -- .3.day

16. února 2014 v 10:31 | Anika Rodriguez |  write challange
Write challange ---> Napiš příběh před rokem 1950

Buenos dias, pro tento den jsem se rozhodla že napíšu o tom jak to asi vypadalo ve starověkém Egyptě před rokem 0. Tak snad se bude líbit.Musím přiznat že tohle není vůbec moje parketa já raděje FanFiction nebo fantasy, ale tak snad se podaří.
Po všech uličkách v Alexandrii již po týden pořád běhají služky a připravují to tu na slavnostní průvod Kleopatry. Na tuto slavnost pořádanou jednou za rok v dnech Nilu se všichni lidé jak otroci tak bohatí připravují přes 2 týdny aby všehno bylao tak jak to má být.Přesně za pár hodin tudy bude projížděť Kleopatra se svým průvodem. Moje rodina odtud nepochází přivlekli je sem Egypťané jako otroky, ale otec tu pracoval a tam mu dali volnictví a on si vzal moji matku která je Egypťanka.Takže vlastně pocházím z dvou předků.Je mi 13 let a už musím pracovat s matkou ani mi to tak nevadí protože matka pracuje v Kleopatřiným paláci jako jedna z vrchních služek kolikrát jsme měla šanci Kleopatru vidět.Spousta lidí si myslí jak je překrásná a taky že je. Stála jsem na horkých cihlách a čekala u studny až si ostatní naberou a já přijdu na řadu. Je období záplav Nilu, ale tento rok se Nilu moc nedaří.Jsou moc velké vedra a tok se moc nezvedne proto si všichni nabírají tu. Když jsem přišla na řadu vzala jsem vědro s vodou a cupitala jsem domů kde na mě čeká matka. Život v Egyptě není moc snadný oproti třeba Římu.Otec je něco jako námořník po tom co si vzal matku stal se obchodníkem na moři.Převážel vzácné věci z Říma sem a zase naopak.Když se vrátil k nám domů sedli jsme si a on mě a mému bráškovi povídal své příhody na moři.Jednou nám vykládal o velké příšeře která ho honila po moři, ale nakonec jí ujel.Stejně si myslím že si to vymyslel aby tomu bráška věřil, ale já ne. Chudé domy se střídaly na cestě do nekonečna a já konečně zabočila do mé čtvrtě. Nebyli jsme příliš bohatí ani chudí patřili jsme k obyčejným lidem.Měli jsme dvoupatrový malý domeček a na střeše jsme měli palmy aby tam v létě když si tam jdeme sednout nebylo takové horko. Už z dálky jsem uslyšela jak si můj bráška Sebu hraje venku se sousedním klukem. Ty dva si hráli venku pořád.Bohužel já tu žádnou kamarádku neměla.Věčina mých kamarádek bydlely v bohatých čtvrtí měli velké domy se zahradou a měli tam i fontány.Kdybych nechodila do školy ani bych je neznala a oni by se se mnou ani nebavili.Do školy jsem stejně mohla chodit jenom díky mamince která se přimluvila u učitele. Vešla jsem dovnitř a zanesla mámě to vědro s vodou.Něco se vařilo na večeři vonělo to překrásně.Sedla jsem si vedle maminky a dívala se jak všechno připravuje. Mým snem je stát se učitelkou ve školách.Učení mi jde a baví mě to myslím že by ze mě byla super učitelka.
Častokrát jsem se maminky ptala jaká Kleopatra je a ona mi vždy vykládala že je to velice vážená a milá žena která vede svůj lid. Viděla jsem ji párkrát ale jen z dálky třeba z kuchyně v jejím paláci když tam maminka pracovala. nikdy jsem u ní nebyla blíže než 10 metrů. Najednou se od dveří ozval rachot a já pohlédla tím směrem. Otec se vrátil domů každoročně je tu na tyto slavnosti, ale před pár dny psal že to nestíhá.Rozeběhla jsem se skočila mu do náruči.Byla jsme hodně ráda že přijel.
"Á..Cleo..taky jsi mi chyběla.Kdepak je Sebu?" zeptal se svým hlubokým hlasem a odložil si věci ve své brašně na maou truhlu v místnosti.Mezitím si maminka utřela ruce a šla se přivítat.
"Sebu! Táta je doma!" zakřičela jsme před dveře na Sebu a on jako blesk přiletě do místnosti v Římské zbroji kterou prý někde našli a hned se rozěběhl za tátou.Bolo to pro mě hezké mít celou rodinu pohromadě.Kéž by to tak bylo pořád.
"Počkej...počkej.Podívej co pro vás mám" řekl nedočkavě a sundal Sebu na zem.Hrábl do své brašny a vyndal malou trošku zakulecenou dýku a podal ji Sebuovi.Sebu vykřikl radostí a rozeběhnul se ven si zase hrát se svým kamarádem i s novu hračkou. A pka jsem přišla na řadu já. Vytáhl malu červenou knihu a já se zaradovala.Svou vlastní knihu jsemm nikdy neměla vždy jsem si musela chodit pujčovat. Chytla jsem ji do ruky opatrně a otevřela ji.Všude byli tety a obrázky které už jsem uměla přečíst.Byla jsem hodně ráda že něco dovezl a hlavně za knihu. Teď už stačí jen počkat na slavnosti a budu nejšťatnější holka v Egyptě. Vzala jsem knihu a zamířila ven si jí začít číst protože nemám co na práci....


Snad se líbilo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuba Kuba | Web | 16. února 2014 v 10:36 | Reagovat

Tak mám tvou ikonku na mých stránkách, děkuji za dodržování podmínek, hezký den :)

2 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 16. února 2014 v 16:19 | Reagovat

[1]: Děkuji.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama