Sixth day of Challange

5. února 2014 v 16:32 | ajika
Sixth day of this challange ---> Kniha která tě děsí?
Buenos dias, no musím se přiznat že jsem dva dny přeskočila protože jsem opravdu nevěděla co k tomu tak napsat..zase bych se opakovala.
Kniha: Děvče z města mrtvých
Spisovatel:G. H. Hindenberg
Počet stran: 219 stran
Nakladatelství: Ikar
Před branami milionové metropole Káhiry leží města mrtvých, obrovské hřbitovy, v jejichž mauzoleích a hrobkách jsou pochováni příslušníci majetných rodin. Vzhledem k bytové nouzi, která v Káhiře vládne, slouží hroby zároveň jako příbytky desetitisícům chudých Egypťanů. Ilegální osídlení je sice oficiálními místy trpěno, pro společnost jsou však obyvatelé těchto míst tabu.

Dvacetiletá Mona vyrostla spolu se sedmi mladšími sourozenci v tradičním islámském městě mrtvých Al-Shafi´i izolovaně od ostatního světa. Teprve poté, co získala místo v káhirské Centrální bance, poznává západně orientované velkoměsto se všemi svody moderního arabského světa. Mona se potácí mezi vírou v osud a snem o životě, o němž by rozhodovala sama. Své myšlenky a naděje svěřuje svému deníku...
Tato knížka mne opravdu děsila.Když si uvědomím co musí Mona prožít a co všechno zažívá je jí mi líto a děsí mne to.Příběh jsem si pujčila jako oddechovou knihu když se mi moc nechtělo číst ale docela jsem se do í začetla.Navíc tomu dával ještě fakt že Mona to celé zažila a je to podle pravdy.Není tam nic strašidelného jako třeba upíři, vlkodlaci atd ale je to pravý příběh jako z někdy smutného života.Před pár lety kdy jsme ji četla tak jsem milovala Egypt a tak jsem si to musela celé přečíst...docela pěkný příběh.Nikdy jsme nevěděla že se v Africe žije na hrobech svých předků. Každý den napsán do knihy .. + je to doprovázeno fotkami.
Vaše
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama