School of Aurelius -2. kapitola

3. února 2014 v 19:06 | ajika |  School of Aurelius
2.kapitola z FanFiction na seriál Buffy,the vampire slayer ---> School of Aurelius

Buenos dias, omluvte mne hlavně za čárky které tam nejsou a též za některé chyby a případně nesrovnalosti ;)
Přede mnou se vynořil prostor skoro jako můj pokoj v hotelu až na to že byl přeplněný titulama, diplomi a dalším oceněním.Uprosřed byl menší stůla hned za ním stála hnědovlasá žena ve středních letech a usmívala se na mne skrz brýle.Vydechla jsem a oddychla při zjištěí že je to obyčejný člověk. "Dobrý den já tu jsem kvůli.."řekla a jsem a mezitím jsem se usmívala ani jsem to ale nedokončila a usměvavá žena mi skočila do řeči "Ahoj..vím kdo jsi a vím proč tu jsi.Neboj se tady ti někdo nezabije i když jsi na škole plné upírů.Tady máš informace ráda bych si s tebou povídala ale mám práci a ty se musíš jít podívat do třídy" řekla uspěchaně a podala mi tmavou složku s vekým vodoznakem na obálce.Zřejmně zNak školy.Byl to pavouk na nějakým rebu nebo něčem takovým.Krásný znak pro upíří školu.Byla jsem až překvapena z reakce na mne.Čekala jsem z ní více ..přísnosti přecejen učí na SoA.Kdežto ona je úplně normální učitelka jakoby učila u nás.Né počkat kdyby učila u nás tak by normální nebyla."Jo..tak děkuji a nashledanou" rozloučila jsem se a vyšla na prázdnou chodbu.Dveře se za mnou sami zabouchli a zase jsem byla sama na celé chodbě.Sluneční paprsky prosvicovali kouskem velkého okna u schodů které se točili až nahoru do posledního patra.Podle toho co vím tak v posledním patře jsou pouze kabinety a laboratoře no a trošku kulis pro studio.Studio a škola byli spolupracovníci.Cokoliv studio potřebovalo tak to jim škola dala.No většinou to byl komparz v podobě upírů.A zase naopak když potřebovala něco škola Joss jim na to poslal peníze. Prostě spolupráce.Šla jsem potichu přes chodbu nahoru na schody.Svou novou třídu teď budu mít nahoře v druhém patře.No už se vidím ráno jak to šlapu do druhého poschodí.Zdi se točili kolem schodičtě stále více dokola a já stoupala výše a výše.
Konečně jsem stála nahoře skoro u třídy.Vůbec bych nepoznala že jsme výše nad zemí.Vypadalo to úplně stejně jako dole v přízemí.Stála jsem u dveří a snažila se naklonit co nejvíce abych viděla přes sklo do třídy.Uviděla jsme poslední dvě lavice ve které seděl Bredley a Mitchel a ty dvě holky vedle moc neznám no ale už od pohledu se asi mít rády nebudeme.Neviděla jsem učitelku byla hodně vepředu pokud tam vůbec byla.Chovali se jakoby tam nebyla házeli po sobě papírky a...boty?! Málem jsem neudržela smích když jsem viděla jak to Bredleymu někdo napálil přímo do otevřeného pití a skoro se to celé vylilo.
"Nechceš jít dovnitř?" ozvalo se za mnou a já sebou cukla.Vůbec jsme netušila že je někdo za mnou.Otočila jsem se bleskově a skoro jsem ho uhodila .Za mnou stál celkem mladý upír nevím kolik bych mu řekla asi 20 možná dokonce 18 nemohla jsem se rozhodnout.Koukal na mne zelenýma očima a v ruce držel jednu velkou knížku s již známým znakem pavouka na erbu. "J..j..jo, jo půjdu" řekla jsem nervózně ještě z toho vylekání a uravila si baťoh na zádech.Upír kývl hlavou a rozešel se pryč dál do chodby.Co? On není učitel téhle třídy? No myslela jsem si že jo.o to nevadí.Otočila jsem se do dveří a prudce jsem jimi trhla.veře se dokořán otevřeli a mne klesla pusa o sto centimetrů kdyžjsem uviděla nějakýho kluka nalezlího na již otevřených dveří a vypadal jakoby se snažil odposlouchávat.Ve třídě se všichni začali smát a dělat si z něj srandu upřímě němohla jsem to vydržet a začala jsem se smát taky. "No..tak nic" řekl kluk zatímco se postavil na nohy.Muselo mu být asi tolik kolik mne víc možá ale méně určitě ne.Ale byl o trošku víc výšší než já.Pokrčila jsem obočí a nechápavě ho pak zvedla.Stála jsem jak přikovaná a zemi a zírala na něj.Ale né moc dlouho kluk se rozešel směrem dopedu ke své lavici a j si ho přestala všímat.Stála jsem nakraji velké místnosti s minimálně 10 lavicemi a s mapkami na zdech.Asie, Afrika, Evropa skoro všechny až na to že ty mapy bylo dosti staré vůbec se těm deším nepodobali.Vešla jsem celá dovniř a za zády jsme rukou zavřela dveře.Byla to velice divná reakce všechn ale skoro všichni se najednou zvedli ze židle a popošli směrem ke mne.Začala jsem být dost nérvózní ze všech těch pohledů které směřovali přímo na mně.Hodila jsem pramen vlasů za hlavu a trošku se hejbla k Bredleymu. Bredley si všiml mého nervózního úsměvu a stoupl si předemne ."Hele ..odstupte jo. Prochází Anika Rodriquez. PS.Je to člověk" řekl se smíchem v hlase Bredley a strčil loktem do Mitchella který se v tuto chvíli už válel po lavici.Všichni se začali nebezpečně přibližovat a já se skoro až natiskla k Bredleymu.Nevím normálně bych se upírů nebála ale teď jich je tu na mne moc. Cvakli dveře a dokořán se otevřeli.Pohlédla jsem směrem ke dveřím ale nikdo tam nebyl jakoby se otevřeli sami od sebe.Lidi začali ustupovat a sedali si do svých lavic.Jakoby něco vyděli ale já stále nic.
"O co jde?"naklonila jsem se k Bredleymu který přidával lavici k jeho lavici.
"Á ..to je učitelka dějepisu..jo je to těžký pozat kdy přišla proto tu furt zavíráme" řekl a přidělal lavici k jeho.Posadila jsem se do židle ktou mi Mitchel doslova podstrčil pod zadek a sundala si baťoh.Nevěděla jsme kam dát oči protože nemám tušení kde je. Najednou se ozvalo skřípání od křídy na tabuli a já nemohla nežasnout.Křída se samovolně pohybovala na tabuli a psala slova "Mrs.Vista" Její jméno!Asi. No né že bych se vyznala ve španělštině ale neznamená to náhodou zrak?Mám pocit že ano."Vítejte slečno Rodriquez na naší škole.Jsem paní Vista..učitelka na dějepis a ještě pár předmětů..ovšem tyto jsou pouze pro upíry a démony ale jestli chceš chodit nebráním ti v tom." řekl milý a příjemý hlas odnikud a mne klesla brada o dalších pár centimetrů.Viděla jsem a znala jsme upíry, nějaké démony, vodní víly ale neviditelé osoby ne.No všechno je jednou poprvě.Přestala jsem po chvíli zírat jak magor do třídy a sáhla do tašky pro dějepis a vytáhla ho.
Vaše spisovatelská
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama