Můj sloh - Hory

28. února 2014 v 12:41 | Anika Rodriguez |  Sloh
Nová rubrika se hned představuje s mou menší slohovkou "HoryBuenos dias, právě dnes jsme dostali menší slohovou práci a jelikož jsem tuto rubriku už dávno chtěla jevilo se to jako super okamžik.
Téma jsme si mohli vybrat z 2 obrázků a já si vybrala téma "Hory"

Stál jsem na menším kopečku zakratém sněhem a nebezpečně kluzkým ledem.Každým krokem jsem se blížil svému cílu - vrcholu.Hleděl jsem do krajiny zalité horským sluncem a bíou přikrývkou sněhu.Vítr mě hladil na tvářích svou štiplavou a ledovou rukou.Tváře jsem měl rudé od mrazu, ale za ten výhled na vrchol to stálo. Nebe bylo sametově modré a mráčky se střídavě houpaly ve větru.
Ostré rysy hor se odrážely do průzračné vody dole pod horami. V hlavě se mi střídaly myšlenky při pohledu na zapadající slunce.Sluníčko pomalu, ale jistě zapadalo za velký kopec.Červánky pokojně pluly kolem zapadajícího slunce a tvořili překrásný a magický okamžik. Stíny z hor si hrály na schovávanou se sluncem a postupně se krajina zalila měsičním svitem.Pak už přišlo to na co jsme tu čekali.Nad hlavami se nám začali probouzet k životu barevné linky -polární záře.Dole u vody se stále pásly ovce a kousek od nich je farmář zaháněl do ohrad. Sníh křupal pod botami a led se prolamoval a křupal.Zhluboka jsem se nadechl a zavřel oči.Cítil jsem tu vůni neposkvrněné přírody a starého života.V dálce vily vlci aby svolali svou smečku. Strašidelný pocit být sám tady nahoře a volání přírody ke svým dětem.
Pomalu jsem scházel dolů do údolí a nad hlavou nám zářila polární záře.
Poslední pohled na hory...
Poslední pohled na magickou noc....
Poslední pohled na nocí a temnotou zahalené údolí....


Ano o nesrovnalostech a menších chybkách vím. Vím že na polární pustině kde je záře nejsou ovce, ale lépe mi to tam zapadalo...:)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pajka Pajka | 14. dubna 2014 v 13:55 | Reagovat

WOW prostě nádhera!!!!! TY ses narodila pro psaní!!! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama