MiniRecenze - Mortal Instruments: Město z kostí

14. února 2014 v 21:56 | Anika Rodriguez |  Minirecenze
Kniha: Mortal Instruments: Město z kostí | City of Bonies
Spisovatel: Cassandra Clare
Nakladatelství: Mladá fronta, Knižní klub
Typ: Hardback, paperback
Série: Nástroje smrti
Počet stran: 408
CcZmj.png
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.


Děj
Úplně normální den a Clary vyráží k večeru se svými přáteli do klubu. Baví se a užívají si to. Jenže pak Clare spatří dva podivné teenageri. Nikdo jiný kromě ji je, ale nevidí! A pak se to stane jeden z nich zabije jednoho chlapce. Clary nechápe a ani nikdo jiný protože tělo je pryč a nikdo jiný to neviděl.
Později se setká s lovci stínů a ti si nedokážou vysvětlit proč je Clare vidí. Clare se během pár hodin v jejich světě plném upírů a démonů, ale co je horší. Její matka je unesena! Ona je sama kdo může zjistit kdo zatím je a zjistit tak jedno velké tajemství o jeji matce a o Jaceovi...

Postavy a Obálka
Existují dvě obálky a já mám tu první takovou kreslenou protože jsem si ji kupovala ještě než vůbec vešel do kin film a upřímě jsem se divila když jsem šla na náhodný film a po pár minutách jsem celý příběh poznala. Jinak obálka která je tu v recenzi se podle mě celkem povedla a hrozně se mi líbí ten záblesk..
V knize je spousty postav už jako upíři, nebo Lovci stínů. Příběh se motá kolem Clary a Jace. U kterých si asi najdete sympatie, ale já jsem si okamžitě oblíbila jak v knize tak ve filmu Krasomila.
"Myslela jsem že jenom některé upíří motorky umí lítat."
"To je pravda, umí to jen některé!" odpověděl
"A jak si věděl, že tahle umí?"
"Nevěděl!" zavýskl Jace vesele

Moje poznámky
Film je naprosto úžasný, ale my tu jsme pro knihu. Kniha je vtipná a napínavý. Jakmile si vezmete neodložíte ji. Rozhodně jsem si tam našla i své oblíbence -upíry u kterých jsem se hodně nasmála když jsem se dozvěděla že mají létající motorky. Naprosto jsem ji četla jako posedlá, ale když přišel konec zůstala jsem nad tím jako tvrdé Ý a zírala na to co tam stojí. Konec je hodně překvapivé a rozhodně bych ho nečekala.


lwqtb.pnglwqtb.pnglwqtb.pnglwqtb.pngpWPGE.png

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elle Elle | Web | 13. května 2014 v 17:14 | Reagovat

mortal instruments? rozhodne áno! mesto kostí bolo super.. :)

2 Noreen Noreen | Web | 11. června 2014 v 22:22 | Reagovat

Neláká mě hlavně kvůli tomu, že mě odradil film :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama